WebUSB sučelje je za povezivanje internetskih stranica s USB uređajima. Dosta je novo i trenutno ga jedino podržava preglednik Chrome 65+, na Windowsima 10, Linuxu, Androidu, Chrome OS-u te macOS-u. Ako nadogradite micro:bit, možete ga koristiti u MakeCodu i službenom Python okruženju.
Moduli i senzori s kojima se često srećemo najčešće koriste SMD komponente zbog jednostavnosti automatske proizvodne i manjih dimenzija. Dva su osnovna tipa komponenti a to su komponente sa žičanim izvodima (engl. through-hole components) te komponente za površinsku montažu (engl. surface-mount devices, SMD).
Dan prije finalne utakmice Francuske i naše Hrvatske palo mi je na pamet za micro:bit složiti dohvat rezultata. Budući da micro:bit sam po sebi ne može na Internet, povezao bih ga s ESP8266 i pomoću AT-a pristupao Internetu. Dohvatio bih aktualni rezultat, obradio ga, prikazao i nekako javio da je došlo do promjene.
DHT11 jedan je od poznatijih senzora iz područja učenja elektronike. Riječ je o senzoru za vlagu i temperaturu. Nalazi se u raznim početničkim paketima za Arduino. Na Internetu su dostupne razne inačice, kao i razne upute za korištenje. U sklopu ovog članka povezat ćemo ga s micro:bitom. Pritom ćemo iskoristiti postojeće rješenje za Arduino.
Mu je odličan uređivač i prvi odabir većine ekipe koja na micro:bitu programira u MicroPythonu. Jedna od najvećih odlika mu je tzv. code completion. Vi veselo programirate, a on vam nudi moguće akcije, nadopunjuje ono što pišete, opisuje potrebno i sl. Primjerice, na gornjoj slici, nakon što je unesen pin0
. ponudio je listu metoda koje se za pin0 mogu pozvati. Odlično, zar ne. Nažalost, neke metode su mu promakle.