Od kada se pojavio, bilo je jasno da se Pi Zero može odlično iskoristiti za zahtjevne mobilne projekte. Jedina nepoznanica bilo je napajanje, ali kao što se pokazalo, hiperprodukcija powerbankova namijenjenih korisnicima smartphoneova (uvijek praznih baterija), omogućila je da imamo idealno (5 V na izlazu) i izuzetno jeftino napajanje za Pi Zero.
Otkada se pojavio, bilo je jasno da Raspberry Pi Zero (a naročito W) baš i nije namijenjen korištenju s monitorom i tipkovnicom iako to ugrađeni mini HDMI i USB OTG omogućavaju. Dok kod prve verzije Zero-a nije bilo drugih mogućnosti, Zero W s ugrađenim WiFi-em dušu je dao za udaljeno upravljanje preko SSH protokola. U tom slučaju bilo kakvo grafičko sučelje je zapravo nepotrebno pa je ovo idealna situacija za instalaciju tzv. headless verzije Raspbiana – Raspbian Lite.
E Ink (AKA E Paper, electronic paper) već je neko vrijeme s nama, a mogli ste se sresti s tom tehnologijom ako (još uvijek) čitate knjige i koristite neku od verzija Amazonovog Kindlea. U DIY zajednici postoji nekoliko različitih modela koji su dostupni u prodaji, najpoznatiji su Waveshare-ovi Arduino kompatibilni E Ink ekrani. Međutim, ne koriste se baš često, jer ne samo da su daleko skuplji od npr. LCD ekrana, nego je i njihovo korištenje sve samo ne banalno. Pimoroni je odlučio pojednostavniti stvari do maksimuma i napravio je svoju verziju E Ink ekrana: Inky pHAT.
Raspberry Pi maleni je SBC (single board computer) razvijen od Raspberry Pi Foundation kako bi pomogao u edukaciji osnova računarstva. Međutim, vrlo brzo pokazalo se da ovaj mali div može i puno više i danas je osnova mnogih (više ili manje) ozbiljnih softverskih i hardverskih rješenja, IoT sustava, media playera itsl.
Zahvaljujući tome, do sada (03/2018) prodano je ukupno 19 milijuna primjeraka raznih verzija ovog mini računala. S hardverske strane, sve verzije temeljene su na Broadcomovom SoC-u (System-on-Chip) s integriranom ARM jezgrom i on-chip GPU-om.